4. ŘÍJNA 2018 19:00 MĚSTSKÉ DIVADLO

O ŽIVOTĚ JEDNÉ REPUBLIKY

Společné divadelní představení základních uměleckých škol Libereckého kraje k oslavám 100. výročí od založení Československa.

….mimořádná podzimní událost

Základní umělecké školy Libereckého kraje, Liberecký kraj a pod záštitou náměstka hejtmana Petra Tulpy připravují jedinečné divadelní představení inspirované událostmi a zajímavými okamžiky uplynulého století (1918 - 2018). Chystaným představením chtějí žáci přispět k oslavám 100. výročí od vzniku samostatného československého státu. Autorkou, a režisérkou představení je známá operní režisérka a dramaturgyně Divadla F. X. Šaldy Linda Keprtová a pedagogové jednotlivých ZUŠ, kteří se na finálním tvaru výrazně podílejí. Premiéra představení se chystá na 1. října 2018 v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Následovat budou reprízy v divadlech v Železném Brodě, Turnově, Jablonci nad Nisou a České Lípě.

Na území Libereckého kraje pracuje celkem 20 základních uměleckých škol. Cílem chystaného divadelního projektu je především využít jejich tvůrčí potenciál a chuť do společné práce. Představení bude stylizovanou procházkou historií od minulosti po současnost a připomenutím některých charakteristických, veselých i chmurně zabarvených okamžiků v průběhu století. ZUŠky k tomu „využijí“ všechny své výrazové možnosti; prolínat se bude práce všech 4 uměleckých oborů  - hudebního, výtvarného, tanečního i literárně-dramatického. Každá ze zúčastněných škol stojí před úkolem zpracovat konkrétní zadání, které bude symbolicky reflektovat určité časové období a související události či dění ve společnosti.